ZIELONA SZKOŁA WE WŁOSZECH PÓŁWYSEP GARGANO – PESCHICI, RZYM

Spędź z nami rajskie wakacje na Półwyspie Gargano!
Półwysep Gargano to perła włoskiego południa, to jak gdyby ,,ostroga wielkiego włoskiego buta”. Tworzy go ogromny masyw wapienny który unosi się wysoko nad morzem. Wapienne skały wybrzeża kryją kilkadziesiąt grot, dostępnych tylko od strony morza. Spotkanie lazurowej wody i śnieżnobiałych skał wyrzeźbionych przez naturę stworzyło niezwykłe miejsca. Każda grota jest inna, niepowtarzalna w swej urodzie. Same ich nazwy brzmią tajemniczo np. Grotta delle Sirene (Grota Syren), Grotta dei Sogni (Grota Marzeń).

I DZIEŃ
Wyjazd z Polski w godzinach rannych. Jazda non stop przez Czechy i Austrię.

II DZIEŃ
Przyjazd na Półwysep Gargano w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.Po obiadokolacji dyskoteka. Nocleg.
PÓŁWYSEP GARGANOperła włoskiego południa to jak gdyby „ostroga wielkiego włoskiego buta”. Jest z trzech stron otoczony przez Adriatyk i wchodzi 70 kilometrów w głąb morza. Obejmuje potężne przedgórze, które porasta dywan lasów piniowych. Na półwyspie znajdują się malownicze, czyste jeziora z dużą ilością ptactwa wodnego, Varano i Lesina.

III DZIEŃ
Śniadanie. Wypoczynek i plażowanie. Gry i zabawy na plaży: zawody w siatkówkę plażową.Wieczorne zwiedzanie pięknego miasteczka Peschici rozłożonego na zboczu wysokiej, wapiennej skały. Już w X wieku Normanowie docenili urok tego miejsca zakładając tu miasto. Wysoka skała miało chronić przed najazdami Saracenów. Z białych, wtopionych w skały domków rozpościerają się wspaniałe widoki na przybrzeżne skały i rozległe, błękitne morze. Z daleka miasto ma kształt wielkiego greckiego amfiteatru. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

IV DZIEŃ Śniadanie. Całodzienny rejs specjalnie przygotowanym statkiem po grotach i malowniczych zatokach. Wapienne skały wybrzeża kryją kilkadziesiąt grot dostępnych tylko od strony morza. Spotkanie lazurowej wody i śnieżnobiałych skał wyrzeźbionych przez naturę stworzyło niezwykłe miejsca. Każda grota jest inna, niepowtarzalna w swej urodzie. Same ich nazwy brzmią tajemniczo: Grotta dei Contrabbandieri (Grota Przemytników), Grotta delle Sirene (Grota Syren), Grotta Campana (Grota Dzwon – w kształcie dzwonu, wysoka na 47 metrów) czy Grotta dei Pomodori (Grota Pomidorów). W skałach tej ostatniejmożemy zauważyć jakby malutkie pomidorki. Są to zwierzątka morskie do złudzenia przypominające pomidorki koktajlowe.Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Dyskoteka. Nocleg.

V DZIEŃ Śniadanie. Wypoczynek i plażowanie. Gry i zabawy na plaży, dla chętnych nauka pływania. Obiadokolacja. Nocleg.

VI DZIEŃ Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd na dalsze zwiedzanie Półwyspu Gargano, bo to nie tylko morze i plaża. Jest on znany z pięknych wzgórz, wysokich na tysiąc metrów. Naturalną ich roślinność stanowią zarośla, zwane makia, oraz lasy sosnowe. Obszar ten porasta słynny las, ‚Foresta Umbra’– zwany ‚lasem cieni’. Jest to ostatni fragment starożytnego lasu, który pokrywał większość Apulii. Nad półwyspem góruje Monte Sant´Angelo. To tu na szczycie góry wznosi się niezwykła bazylika św. Michała Archanioła. Sercem kościoła jest skalna grota, w której obok wielu dzieł sztuki znajduje się majestatyczna figura św. Michała Archanioła. Słynie ona z cudownych łask. Prowadzą go nasi rodacy z zakonu michaelitów. Odwiedzimy także San Giovanni Rotondo. Znajduje się ono w samym sercu półwyspu. To miasto charyzmatycznego zakonnika -świętego Ojca Pio, który żył tu w latach 1916-1968. Wjeżdżając do niego, już z daleka widać dominujące nad miastem białe budynki sanktuarium, składającego się z klasztoru Kapucynów, kościoła i bazyliki Matki Bożej Łaskawej, kościoła Ojca Pio i Drogi Krzyżowej.WARIANT B. Wizyta na Monte Cassino – opactwo Benedyktynów oraz Cmentarz Żołnierzy Polskich Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

VII DZIEŃ Śniadanie. Zwiedzanie RZYMU: Bazylika Św. Piotra, przejazd metrem do Koloseum, Forum Romum, Kapitol, Ołtarz Ojczyźniany, Panteon, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

VIII DZIEŃ Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Jazda non stop z przerwami na toaletę.

IX DZIEŃ Przyjazd do kraju w godzinach popołudniowych

Cena: od 1690 zł.+30€ /przy 45 os. płacącychPLNCena zawiara: przejazd autokarem, noclegi hotel*** pokoje 2/3 osobowe z łazienkami, balkonami (większość z widokiem na morze) wyżywienie wg. programu, opiekę pilota - animatora, ubezpieczenie, podatek VAT. Malowniczo położony, rodzinny, prowadzony przez sympatycznych Włochów, hotel*** pokoje 2-3 osobowe z łazienkami i balkonem (większość z widokiem na morze).

Cena nie zawiera: : wjazdów autokarem do miast, biletów wstępu do wybranych obiektów, opłat za miejscowego przewodnika, biletów metra w Rzymie, (około 20 euro).