ZAWSZE MODNA CHORWACJA

Hotele **/***

Dzień I: Wyjazd o godz. 17.00.; przejazd przez Słowację i Węgry; (Trasa 1200 km)

Dzień II: Przyjazd do PARKU NARODOWEGO ,, PLITVICE około 12, zwiedzanie: 16 pięknych niezwykłej urody Jezior Plitwickich połączonych ze sobą 92 wodospadami. Wszystko to sprawia wrażenie czterobarwnej kaskady: od bieli poprzez jasną zieleń, turkus i błękit aż po granat. Przyjazd do hotelu zakwaterowanie w MEDJUGORIE; obiadokolacja; nocleg.                   (Trasa ok. 350 km).

Dzień III:  Śniadanie. MEDUGORJE – wejście na górę objawień. Medugorje wraz z wioskami Bijakovici, Vionica, Miletina i Curmanci, tworzy parafię rzymsko – katolicką, w której obecnie mieszka około 4000 mieszkańców. Troskę duszpasterską sprawują tam księża z franciszkańskiej prowincji Hercegowina pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP. Cały teren zamieszkiwany jest przez Chorwatów, którzy przyjęli chrześcijaństwo przed trzynastoma wiekami. Wioska po raz pierwszy wspominana jest w źródłach historycznych w 1599 roku. Obecna parafia została założona w 1892 roku i poświęcona świętemu Jakubowi, apostołowi, patronowi pielgrzymów. Dzięki objawieniom Matki Bożej Medugorje ze zwykłej wiejskiej parafii przemieniło się w miejsce, gdzie gromadzą się tłumy pielgrzymów z całego świata (w pierwszych dwudziestu latach ponad 20 milionów) i przez to w jedno z największych światowych centrów modlitwy porównywalnych z Lourdes i Fatimą. Niezliczone świadectwa pielgrzymów mówią o tym, że właśnie w tym miejscu odnaleźli wiarę i pokój. Przejazd do MOSTAR-u – turecka starówka Kujundziluk, meczet, harem; Wodospady Krawica – odpoczynek i plażowanie. Powrót do hotelu w Medjugorje. Obiadokolacja, nocleg. (Trasa 150 km).

Dzień IV: Śniadanie. Wyjazd do Dubrovnika. DUBROVNIK – perła Adriatyku – to miasto pełne zabytków, uroczystych zakątków i niezapomnianych widoków. Stare Miasto położone na niewielkim półwyspie objęte jest patronatem UNESCO i zaliczane do Światowego Dziedzictwa Kultury. Przejazd do hotelu, wypoczynek na plaży, obiadokolacja, nocleg. Hotel w pobliżu Makarskiej. (Trasa okolo 350 km)
(* dla chętnych możliwość opłynięcia murów obronnych Dubrownika – dodatkowo płatne 10 Euro/os.)

Dzień V: Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie: SPLIT-u – jednego z większych miast leżących na Chorwackim wybrzeżu. Jako gospodarcze, kulturalne i turystyczne centrum Dalmacji, o bogatej historii, posiada wiele zabytków i zbiorów muzealnych. M.in.: rzymski pałac Dioklecjana z III w. z mauzoleum, świątynią Jowisz, rezydencją cesarską, kolumnowym dziedzińcem, bramami; liczne romańskie, gotyckie i barokowe kościoły, pałace, pomniki, muzea. TROGIRzespół starego miasta, katedra Św. Wawrzyńca z XII w., kościoły gotyckie, kaplica błogosławionego Ivana Ursini – najpiękniejszy zabytek renesansu w Dalmacji. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę po-wrotną.

Dzień VI: Powrót na miejsce w godzinach popołudniowych.

WYŻYWIENIE:
Dwa posiłki dziennie. Pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja w dniu przyjazdu do Chorwacji ostatnim sniadanie w dniu wyjazdu

TRANSPORT:
Autokar wyposażony w barek, toaletę, DVD, klimatyzację.

TERMINY:

27.04.-01.05.2018
30.05.-03.06.2018
23.06.-27.06.2018

 

 
Cena: 1220 zł/os + 40 €PLNCena zawiara: Przejazd autokarem, zakwaterowanie i wyżywienie w/g programu, opieka pilota, ubezpieczenie.