WILNO – KOWNO – TROKI – DRUSKIENNIKI

RAMOWY PROGRAM

DZIEŃ 1:
Wyjazd w godzinach porannych ok. 03:00 . Dojazd do Kowna i spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie miasta: najstarsze na Litwie ruiny zamku z XIV w. , gotycki Kościół św. Jerzego, pomnik papieża Jana Pawła II, seminarium duchowne, plac ratuszowy, który jest zarazem największym rynkiem na Litwie, miejsca związane z A. Mickiewiczem min: dom, w którym mieszkał. Dalsze zwiedzanie min: głównej świątyni Kowna i jednej z najstarszych na
Litwie-Katedry św. Piotra i Pawła, Kościoła św. Witolda czy Domu Perkunasa. Po południu przejazd do Wilna i rozpoczęcie (w miarę możliwości) zwiedzania: Wzgórze Trzech Krzyży, skąd rozpościera się piękna panorama wileńskiej starówki, wjazd na wieżę telewizyjna, Cmentarz na Rosie, gdzie spoczywa wielu wybitnych Polaków. Przejazd do hotelu***, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2:
Po śniadaniu zwiedzanie Wilna: Ostra Brama, cerkiew św. Ducha, klasztor Bazylianów, gdzie wraz z przyjaciółmi był więziony A. Mickiewicz, Ratusz, który stanowi serce Wilna, kościoły: św. Kazimierza czy św. Ducha, gdzie msze są odprawiane jedynie w języku polskim oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w którym znajduje się oryginał obrazu: „Jezu ufam Tobie” Pałac Prezydencki, Uniwersytet Wileński, gdzie studiowali min; A. Mickiewicz czy J.Słowacki. Muzeum A. Mickiewicza, i Katedra św. Stanisława, czyli nekropolia królów polskich.. Spacer po urokliwych uliczkach Wilna dostarcza wielu wrażeń i na długo pozostaje w pamięci. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3:
Śniadanie a następnie przejazd do „ perełki w koronie Litwy” czyli Trok. Tu znajduje się średniowieczny zamek-rezydencja Wielkiego Księcia Witolda. Położony jest na wyspie jeziora Galve. Zamek odsłania zwiedzającym nie tylko piękno architektury ale przede wszystkim arcydzieła kultury materialnej. Rejs statkiem dookoła zamku, obiad (specjał kuchni litewskiej: kibiny z rosołem),czas wolny na spacer ul. Karaimską i zakup pamiątek. Obiadokolacja, przejazd do Druskiennik, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 4:
Po śniadaniu, zwiedzanie parku komunizmu w Grutas; spacer z pilotem po uzdrowisku, czas wolny lub dla chętnych jedna z wycieczek fakultatywnych:
1) pobyt w Aquaparku (3 godz.) – kompleks łaźni, basenów i zjeżdżalni o powierzchni 25 tys. m2;
2) rejs statkiem po Niemnie – grupa płynie do miejscowości Liszków (40 min), zwiedzanie Liszkowa (1,5 godz.),– rejs powrotny do Druskiennik (1 godz.).
Obiadokolacja w restauracji (serwowane będą specjały kuchni litewskiej – cepeliny, bliny, chłodnik litewski, domowy kwas chlebowy, a na koniec coś słodkiego). W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Obiad na terenie Polski. Dojazd na miejsce w późnych godzinach nocnych.

CENA: 815 zł + 25 € (opłata miejscowego przewodnika)

CENA OBEJMUJE:
Transport autokarem (wyposażony w klimatyzację, barek, DVD, toaletę), 2 noclegi w hotelu *** w Wilnie; 1 nocleg w hotelu Druskienniki; wyżywienie wg programu; opiekę pilota i przewodnika; ubezpieczenie NNW i KL; podatek VAT; podziemia Katedry Wileńskiej, Wieża TV.

CENA NIE OBEJMUJE:
Rejs statkiem w Trokach 8 € (należy zgłosić chęć przy wykupie wycieczki, minimalna wymagana ilość uczestników 10); rejs statkiem po Niemnie ok. 50 zł (należy zgłosić chęć przy wykupie wycieczki); pobyt w aquaparku według cennika: www.akvapark.lt