WENECJA – ASYŻ – RZYM – MONTE CASSINO

Dzień I: Wyjazd w godzinach wczesno rannych (4.00). .Przejazd przez Polskę, Czechy i Austrię do Tarvisio, pięknej miejscowości alpejskiej, po-łożonej przy granicy austriacko- włoskiej. Za-kwaterowanie w hotelu. obiadokolacja i nocleg.
Dzień II: Śniadanie. Wyjazd w kierunku Wenecji. Rejs statkiem turystycznym do centrum historycznego San Marco, zwiedza-nie: Bazylika św. Marka, Most Westchnień, Pa-łac Dożów (z zewnątrz), plac i spacer nad kanałami do Mostu Rialto. Powrót statkiem do par-kingu. Przejazd do PADWY zwiedzanie Sanktuarium św. Anto-niego Padewskiego. Przejazd na obiadokolacja i nocleg.
Dzień III: Śniadanie. Przejazd do Asyżu, zwiedzanie Bazylika Matki Boskiej Anielskiej, Św. Franciszka, kościół Św. Klary i Piazza Komunale. Przejazd na nocleg i obiadokolację w okolicach Rzymu.
Dzień IV: Śniadanie. Zwiedza-nie RZYMU : Lateran, Bazylika św. Janów, święte schody, Koloseum – najbardziej znany zabytek Rzymu, wybudowany za panowania dynastii Flawijskiej w latach 70-80 nowej ery. W tym czasie była to największa budowla w Rzymie i służyła jako arena walk gladiatorów i zwierząt. Nazwa budowli pochodzi od 36-metrowego kolosa – posągu Nerona, znajdującego się w pobliżu. W 2007 roku Koloseum stało się jednym z 7 nowych cudów świata (z zewnątrz), Fora Cesarskie, Forum Roma-num, Kapitol z pomnikiem Marka Aureliusza, Panteon, Fontanna Di Trevi, Schody Hiszpańskie. Warto zajrzeć tu na chwilę, by podziwiać jedne z najszerszych i najdłuższych schodów w Europie oraz spotkać rozbawiony tłum turystów i rzymian, którzy to miejsce uwielbiają. Każdego roku na schodach organizowane są pokazy mody. Przed schodami znaj-duje się słynna barokowa Fontana della Barcaccia. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień V: Śniadanie. Ciąg dalszy zwiedzania Rzymu: Bazylika św. Piotra – zwiedzanie .Wyjazd na MONTE CASSINO – Klasztor Św. Benedykta, nekropolia polskich żołnierzy poległych w bitwie o Mon-te Cassino w okresie od 11 do 19 ma-ja 1944 roku. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień VI: Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Jazda non stop, z krótkimi postojami, przez Włochy, Austrię, Czechy i Polskę. Dojazd na miejsce w późnych godzinach wieczornych/nocnych.

Cena: 1360 zł/osPLNCena zawiara: przejazd autokarem, opiekę pilota – przewodnika, noclegi i wyżywienie wg programu, ubezpieczenie

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wjazdów autokarów do miast z turystami, biletów komunikacji miejskiej, statku w Wenecji, zestawów słuchawkowych oraz miejscowych przewodników, ok. 55 €uro/os