WEEKENDOWE WYLOTY DO RZYMU

Dzień I:
Zbiórka uczestników na lotnisku ,odprawa na lotnisku i przelot do Rzymu – stolicy Włoch. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny lub początek zwiedzania w zależności od godzin przylotu.

Dzień 2-3:
Kolejne dwa dni to czas na poznanie atmosfery miasta oraz jego najważniejszych miejsc:
– Amfiteatr Flawiuszów – znany powszechnie jako Colosseum – symbol Wiecznego Miasta, jeden z cudów świata starożytnego, który fascynuje swymi rozmiarami i historią.
– Łuk Konstantyna – niezwykłej urody zabytek powstały dla uczczenia zwycięstwa Konstantyna Wielkiego nad Maksencjuszem. Stał się wzorem dla późniejszych łuków tryumfalnych.
– Forum Romanum – centrum życia politycznego, religijnego i gospodarczego w starożytnym Rzymie.
– Plac Wenecki – leżący u podnóża Kapitolu, z Pałacem Weneckim i olbrzymim marmurowym Ołtarzem Ojczyzny.
– Fontanna di Trevi – jedna z najpiękniejszych i najbardziej imponujących budowli wodnych we Włoszech.
– Panteon – świątynia wszystkich bogów starożytnego Rzymu – zachowana w swym pierwotnym kształcie do dzisiaj
– Piazza Navona – plac powstały na ruinach starożytnego stadionu, z fontanną Czterech Rzek i idealnym w proporcjach kościołem Borrominiego..
– Via Condotti – najdroższa ulica Rzymu ze sklepami najbardziej znanych marek włoskich i zagranicznych.
– Schody Hiszpańskie – znane z pokazów mody i festiwali kwiatów, prowadzą do barokowego kościoła Świętej Trójcy.
– Plac i Bazylika św. Piotra, grób św. Jana Pawła II – centrum kościoła katolickiego na świecie
– Zamek i most św. Anioła – kryjący tajemnice historii i cudu uratowania Rzymu przed zarazą.
– Bocca Della Verita – Usta Prawdy – starożytny maszkaron, który był wyrocznią prawdomówności i jest nią – dla turystów – dziś

Dzień IV:
Wykwaterowanie z hotelu, czas wolny lub dalsze zwiedzanie uzależnione od godzin wylotu, transfer na lotnisko, przelot do Polski.

ZAKWATEROWANIE:
Hotel***/****

WYŻYWIENIE:
Śniadania

GRUPY 5-6 OSOBOWE

LIMITY BAGAŻU:
Bagaż podręczny – wliczony jest w cenę podstawową wyjazdu. Jego rozmiar i waga uzależnione są od linii lotniczej, którą będzie odbywał się przelot.
– WIZZAIR – bagaż podręczny, wymiary: 55 x 40 x 20 cm, waga: do 10 kg
– RYANAIR – bagaż podręczny, wymiary: 55 x 40 x 20 cm, waga: do 10 kg
Bagaż główny (rejestrowany) – nie jest wliczony w cenę podstawową wyjazdu. Opcjonalnie można go dokupić dla wszystkich lub tylko wybranych podróżujących osób, w zależności od linii lotniczej.
– WIZZAIR – bagaż główny do 20 kg
– RYANAIR – bagaż główny do 20 kg

 

Cena: Ok 1500 zł/os+50€( cena uzależniona od wartości biletu.)PLNCena zawiara: - przelot samolotem na wybranej trasie, opłaty i podatki lotniskowe, bagaż podręczny, 3 noclegi w hotelu ***/****, pokoje 2 osobowe, 3 śniadania, opiekę polskojęzycznego pilota/przedstawiciela Regent, podstawowe ubezpieczenie KL, NW, bagaż podręczny

Cena nie zawiera: - Orientacyjnego kosztu uczestnictwa w programie ramowym, na który należy przeznaczyć dodatkowo ok. 50 euro/osoba. Kwota ta obejmuje: transfery z/na lotnisko, opłatę za podatek turystyczny, bilety komunikacji miejskiej i/lub podmiejskiej podczas realizacji programu zwiedzania oraz usługi lokalnych przewodników, kosztu bagażu głównego (rejestrowego), kosztu wycieczek fakultatywnych i atrakcji poza programowych.