WCZASY W GRECJI 22.06-01.07.2019

RAMOWY PLAN

DZIEŃ 1: (22.06)
Wyjazd we wczesnych godzinach rannych. Jazda non stop przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię, z krótkimi postojami na toaletę.

DZIEŃ 2: (23.06)
Dalsza jazda. Przyjazd do hotelu w miejscowości Nes Anchialos (Riviera Tesalska), zakwaterowanie, zapoznanie się z ośrodkiem. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3: (24.06)
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie masywów skalnych Meteora, gdzie znajduje się jeden z najbardziej znanych zabytków Grecji – ompleks prawosławnych monastyrów, składający się niegdyś z 24 klasztorów „zawieszonych na niebie”, z których do dziś zachowało się 6 a 5 jest wciąż zamieszkiwanych. Te piękne, majestatyczne budowle zostały wzniesione na niedostępnych szczytach skał, gdzie początkowo mnisi, a także odwiedzający wciągani byli na linach. Monastyry zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a część
z nich została udostępniona i przystosowana dla turystów. Powrót do hotelu, obiadokolacja
i nocleg.

DZIEŃ 4: (25.06)
Po śniadaniu wypoczynek i plażowanie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5: (26.06)
Po śniadaniu wypoczynek i plażowanie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6: (27.06)
Śniadanie. Zwiedzanie Aten. Podczas całodziennej wycieczki zobaczymy: wzgórze Akropol czyli „Świętą Skałę” wraz z ruinami Partenonu – słynnej Świątyni Ateny Dziewicy, Erechtejon wzniesiony dla chwały Ateny i Posejdona oraz Swiątynię Nike Apteros – Bezskrzydłej. Dzisiejszy Akropol to dzieło architekta Fidiasza, który po spaleniu Aten i wzgórza podczas wojny z Persami, odbudował go (zabytek UNESCO). Zwiedzimy także urokliwą dzielnicę Plaka, u stóp Akropolu zwaną przez Ateńczyków „dzielnicą bogów”,w której antyczne ruiny, kościoły i neoklasyczne kamienice sąsiadują z tawernami, restauracjami i pubami. Czas wolny. Objazd autokarowy: Łuk Hadriana, pozostałości Świątyni Zeusa Olimpijskiego, Ogrody Narodowe, pałac Sindagma, gdzie zobaczymy gwardzistów trzymających wartę przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7: (28.06)
Śniadanie a następnie wypoczynek oraz plażowanie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8: (29.06)
Śniadanie a następnie wypoczynek oraz plażowanie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9: (30.06)
Po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotna przez Macedonię, Serbię, Węgry i Słowację.

DZIEŃ 10: (01.07)
Przyjazd na miejsce wyjazdu w późnych godzinach nocnych.

TERMIN 22.06-01.07.2019

CENA  WCZASÓW: 1695 zł/os. + 35 € (za 2 wycieczki)

*Możliwość wykupienia obiadów na 7 dni, posiłki w formie bufetu (35 €)
*Możliwość noclegu tranzytowego w Serbii dnia 22.06.2019 (24 €)
*Zwiedzanie w systemie audio-guide!

CENA ZAWIERA: Przejazd autokarem (klimatyzacja, DVD, toaleta, barek);
1 zakwaterowanie w hotelu w Serbii; 5 noclegów w hotelu** w Nes Anchialos; 6 śniadań; 5 obiadokolacji; 1 kolacja; opieka pilota; przewodnik; ubezpieczenie NNW i KL, leżaki na plaży.

CENA NIE ZAWIERA: Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i usług miejscowych przewodników

ZAKWATEROWANIE:
Tokalis Boutique Hotel & Spa
 położony jest 20 metrów od plaży w mieście Nea Anchialos i oferuje basen, restaurację oraz centrum spa. Do dyspozycji są klimatyzowane pokoje  z umeblowanym balkonem z widokiem na Zatokę Pagasyjską oraz góry. Pokoje w hotelu Tokalis urządzone są w stylu współczesnym i dysponują telewizorem oraz lodówką. W każdym z nich można też korzystać z bezpłatnego WiFi. W prywatnej łazience znajduje się prysznic oraz bezpłatny zestaw kosmetyków. Od sklepów obiekt dzieli 250 metrów.