TOSKANIA

Hotele **/***

Dzień I: Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch przez Czechy i Austrię z krótkimi postojami.
Dzień II: Przyjazd do  SIENY. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast europejskich: Piazza del Campo, katedra, spacer po via di Città ze wspaniałymi pałacami.  Przejazd do hotelu w MONTECATINI, słynnego toskańskiego kurortu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. (1780 km).
Dzień III: Śniadanie. Wycieczka po Toskanii nieznanej – do rejonu GARFAGNANA, gdzie zachwycają Alpy Apuańskie. Przejazd malowniczą trasą przez Borgo a Mozzano z legendarnym Diabelskim Mostem do Grotta del Vento. Zwiedzanie magicznego podziemnego świata ze stalagmitami, stalaktytami, strumieniami i rzekami. Następnie wizyta w średniowiecznym miasteczku BARGA, gdzie wąskie uliczki prowadzą do romańskiej katedry, skąd otwiera się wspaniały widok na góry. Przejazd do LUKKI i zwiedzanie historycznego centrum, otoczonego renesansowymi murami. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (148 km).
Dzień IV: Śniadanie. Przejazd do miejscowości La Spezia. Dojazd pociągiem (8 €) do najładniejszych miasteczek PARKU NARODOWEGO CINQUE TERRE, kąpiel w Morzu Liguryjskim i spacer malowniczych miasteczkach. Cinque Terre to pięć miasteczek położonych na skałach, a na pobliskich tarasach rosną drzewa oliwkowe i winorośle. Park narodowy to przede wszystkim zatoki, plaże, skały, groty, morskie urwiska, a także fauna zamieszkująca okoliczne wody. Cinque Terre zajmuje pas o długości 15 kilometrów i szerokości 3 km. Jedyna droga prowadząca wzdłuż wybrzeża jest położona w górach, wąska i kręta. Pomiędzy miasteczkami można przemieszczać się koleją, która biegnie aż do miasta La Spezia. powrót do hotelu w Montecatini Terme, obiadokolacja, nocleg. (220 km).
Dzień V: Śniadanie. Przejazd do FLORENCJI, stolicy Toskanii. Zwiedzanie wnętrza kościoła Santa Croce, spacer po Piazza del Duomo obok baptysterium ze słynnymi Drzwiami Raju, wejście do katedry Santa Maria del Fiore, której monumentalna kopuła jest symbolem miasta. Wizyta w kościele San Lorenzo z grobowcami Medyceuszy. Kontynuacja spaceru obok wieży Giotta, przez Piazza della Signoria przy Palazzo Vecchio, obok galerii Uffizi do Ponte Vecchio – Mostu Złotników – ze sklepikami jubilerskimi. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. (140 km).
Dzień VI: Śniadanie. Przejazd do SAN MINIATO i zwiedzanie San Miniato Alto położonego na wzgórzu starego miasta: Piazza della Reppublica i Prato del Duomo. Przejazd do SAN GIMIGNANO zwanego miastem pięknych wież. Zwiedzanie: Piazza del Duomo, Piazza della Cisterna, via San Giovanni ze sklepami sprzedającymi miejscowe wyroby. Dalej trasa prowadzi do MONTERIGGIONI, „strażnika Republiki Sieny”: spacer po klimatycznym centrum, otoczonym wysokim murem z 14 wieżami, gdzie przechadzał się kiedyś sam Dante Alighieri. Przejazd do hotelu w okolicy Chianciano Terme. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg. (220 km).
Dzień VII: Śniadanie. Całodzienna wycieczka do małych miasteczek południowej Toskanii. To właśnie tutaj często spotyka się uwieczniane przez artystów drogi obramowane cyprysami. Przejazd do PIENZY, renesansowej perełki: spacer po Corso do Piazza Pio II z katedrą. Następnie trasa prowadzi do MONTE OLIVETO MAGGIORE. Zwiedzanie udostępnionej części klasztoru: Chiostro Grande, ozdobiony cyklem fresków przedstawiających życie św. Benedykta, kościół klasztorny z unikatowymi stallami chóru. Przejazd do MONTEPULCIANO, jednego z najwyżej położonych miast toskańskich. Spacer po Corso z pięknymi pałacami, Piazza Grande z ratuszem, katedra. Wizyta w jednej z cantin i degustacja słynnego wina Montepulciano Nobile. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. (80 km).
Dzień VIII: Śniadanie. Czas wolny. Wyjazd do Polski przez Austrię i Czechy z krótkimi postojami. (1800 km).
Dzień IX: Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

WYŻYWIENIE :
Dwa posiłki dziennie. Pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja w dniu przyjazdu do Włoch, ostatnim śniadanie w dniu wyjazdu

TRANSPORT:
Autokar wyposażony w barek, toaletę, DVD, klimatyzację.

 

 

Cena: 1965 zł/os – przy 40 os. płacącychPLNCena zawiara: Zakwaterowanie w hotelu ( **/***), pokoje 2-, 3- os. z łazienkami – 7 noclegów; Przejazd auto-karem (klimatyzacja, wc, barek, wideo); 4* śnia-dania kontynentalne i 7* obiadokolacji; Ubezpieczenie NNW i KL; Podatek VAT; Opiekę pilota Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty za wjazdy do miast, opłaty miejscowych prze-wodników - około 70 € (płatne obowiązkowo pi-lotowi jako pakiet).