TOSKANIA- CINQUE TERRE- DOLOMITY

DZIEŃ I :
Wyjazd o godz. 4.00.   Przejazd do Tarvisio, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. (ok. 1100 km)
DZIEŃ II:
Śniadanie. Przejazd do Fiesole. Spacer po miasteczku, które niegdyś zamieszkiwali tajemniczy Etruskowie, zobaczymy katedrę oraz wykopaliska, gdzie zachowały się rzymski teatr i mała świątynia etruska. Przejazd do hotelu w miejscowości Montecatini Terme, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. (ok.720 km)
DZIEŃ III:
Śniadanie. Przejazd do PIZY – zwiedzanie PLACU CUDÓW m.in.: KATEDRA i BAPTYSTERIUM (5 €) oraz KRZYWA WIEŻA. Przejazd do miejscowości La Spezia. Dojazd pociągiem (8 €) do najładniejszych miasteczek PARKU NARODOWEGO CINQUE TERRE, kąpiel w Morzu Liguryjskim i spacer po starówkach. Cinque Terre to pięć miasteczek położonych na skałach, a na pobliskich tarasach rosną drzewa oliwkowe i winorośle. Park narodowy to przede wszystkim zatoki, plaże, skały, groty, morskie urwiska, a także fauna zamieszkująca okoliczne wody. Cinque Terre zajmuje pas o długości 15 kilometrów i szerokości 3 km. Jedyna droga prowadząca wzdłuż wybrzeża jest położona w górach, wąska i kręta. Powrót do hotelu w Montecatini Terme, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ IV:
Śniadanie 7.00. 7.30 Przejazd do SIENY. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast europejskich: Piazza del Campo, katedra (z zewnątrz), spacer po via di Cittá z pięknymi pałacami. Przejazd do SAN GIMIGNANO zwanego miastem pięknych wież. Zwiedzanie: Piazza del Duomo, Piazza della Cisterna, via San Giovanni ze sklepami sprzedającymi miejscowe wyroby, Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg
DZIEŃ V:
Śniadanie. Wyjazd nad JEZIORO MISURINA (jest jednym z najmniejszych jezior we włoskich Dolomitach, a jednocześnie największym naturalnym jeziorem na obszarze Cadore. Jego średnica wynosi ok. 2,6 km, a głębokość 5 m. Otaczają je wysokie górskie szczyty, które odbijają się w wodzie jeziora jak w lustrze)  Potwierdzeniem, iż Dolomity stanowią jeden z najbardziej atrakcyjnych krajobrazów górskich świata jest ich wpisanie w 2009 r. na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO Przejazd do Schroniska Auronzo (Rifugio Auronzo) 2320 m n.p.m. Przejście do Schroniska Locatelli (Rifugio A. Locatelli alle Tre Cime di Lavaredo) 2405 m n.p.m. Schronisko stanowi doskonały punkt widokowy, z którego widać północne ściany Tre Cime. Powrót do schroniska Auronzo. Wyjazd w drogę powrotną przez Włochy, Austrię, Czechy ok. godz. 16-tej (1230 km)
DZIEŃ VI :
Dalsza jazda przez Polskę zakończenie imprezy w godzinach popołudniowych.

ZAKWATEROWANIE :
Hotele **/*** lub pensjonaty
WYŻYWIENIE :
Dwa posiłki dziennie. Pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja w dniu przyjazdu do Włoch, ostatnim śniadanie w dniu wyjazdu.
TRANSPORT :
Autokar wyposażony w barek, toaletę, DVD, klimatyzację.

Cena: 1420 zł/os – przy 40 os. płacącychPLNCena zawiara: Zakwaterowanie w hotelu ( **/***), pokoje 2-, 3- os. z łazienkami – 4 noclegi; Przejazd autokarem (klimatyzacja, toaleta , barek, wideo); 4* śniadania kontynentalne i 4* obiadokolacje; Ubezpieczenie NNW i KL; Podatek VAT; Opiekę pilota Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty za wjazdy do miast, opłaty miejscowych prze-wodników - około 60 € (płatne obowiązkowo pi-lotowi jako pakiet).