SZWECJA -DANIA

DZIEŃ I:
Wyjazd w godz. popołudniowych. Wyjazd w kierunku granicy polsko-niemieckiej. Przekroczenie granicy.
DZIEŃ II:
Przyjazd do portu w Rostocku. Przeprawa morska do duńskiego portu Gedser na wyspie Falster (rejs trwa ok. 2 godzin). Przejazd autokarem do Kopenhagi (ok. 150 km). Zwiedzanie Kopenhagi – Syrenka kopenhaska-najbardziej znany symbol miasta, uroczysta odprawa warty Gwardii Królewskiej, barokowy Pałac Amalienborg – oficjalna rezydencja duńskiej rodziny królewskiej, pomnik Króla Fryderyka V, Fontanna Gefion- największa i najpiękniejsza fontanna Kopenhagi przedstawiającej mityczne powstanie Zelandii., Ogród Botaniczny, osiemnastowieczna dzielnica portowa Nyhaven, Zamek Christiansborg – siedziba duńskiego parlamentu, budynek Borsen – stara giełda kopenhaska, Ratusz Miejski, spacer deptakiem Stroget – najdłuższą promenadą handlową północnej Europy, fakultatywnie godzinny rejs statkiem po kanałach miasta. Czas wolny. Istnieje możliwość w czasie wolnym wejście do słynnego Parku Tivoli, gdzie znajdują się bajkowe ogrody, restauracje, odbywają się przedstawienia, koncerty, wieczorne iluminacje i przede wszystkim wesołe miasteczko z licznymi atrakcjami. Przejazd z Danii do Szwecji najwspanialszym mostem Bałtyku przez Cieśninę Sund, który jest 17-kilometrową autostradą zawieszoną nad wodami Bałtyku łączącą Kopenhagę z Malmö.  Przejazd do hotelu obiadokolacja na nocleg.
DZIEŃ III:
Śniadanie. Zwiedzanie Malmö. Spacer po starym mieście (Rynek Główny Stortorget z zabytkową zabudową i Pomnikiem Karola X Gustawa, Ratusz Miejski, Kościół św. Piotra, Apteka Pod Lwem, Rezydencja Wojewody, Lilla Torg) Czas wolny. Objazd miasta z pokazaniem najciekawszych miejsc – zabytkowy dworzec kolejowy Malmö Centralstation, twierdza morska Zamek Malmöhus, dzielnica portowa, plaża miejska z po starym mieście (Rynek Główny Stortorget z zabytkową zabudową i Pomnikiem Karola X Gustawa, Ratusz Miejski, Kościół św. Piotra, Apteka Pod Lwem, Rezydencja Wojewody, Lilla Torg) Czas wolny. Objazd miasta z pokazaniem najciekawszych miejsc – zabytkowy dworzec kolejowy Malmö Centralstation, twierdza morska Zamek Malmöhus, dzielnica portowa, plaża miejska z widokiem na Cieśninę Sund oraz Turning Torso – najwyższy budynek mieszkalny w Europie. Przejazd do miejscowości Lund. Zwiedzanie średniowiecznej Katedry i starówki. Przejazd w okolice Helsingborga, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ IV:
Śniadanie. Przejazd do Helsingborga , przepłyniecie promem (ok. 20 minut) do dońskiego  miasta Helsingor, zwiedzanie zamku Kronborg wraz z jego fortyfikacjami (zamek Hamleta) Przejazd do HILLERØD. Zwiedzanie zamku Frederiksborg, pięknie położonej renesansowej rezydencji królewskiej z rozległymi ogrodami, wzniesionej na trzech wysepkach na jeziorze Slotssøen. Obecnie jest to siedziba Muzeum Historii Narodowej z kolekcją bezcennych obrazów, sreber, porcelany, mebli i gobelinów, w kaplicy pałacowej znajdują się najstarsze organy w Danii, z 1610 r. .Przejazd do ROSKILDE – miasta założonego w X w. przez wikingów, pierwszej stolicy Danii, która urzeka malowniczymi zaułkami i sąsiedztwem pięknej zatoki. Zwiedzanie katedry z XII w. z mauzoleum duńskich monarchów, wpisanej na listę UNESCO. kolekcją bezcennych obrazów, sreber, porcelany, mebli i gobelinów, w kaplicy pałacowej znajdują się najstarsze organy w Danii, z 1610 r.  Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ V:
Śniadanie w hotelu, przejazd do portu Gedser, zaokrętowanie na prom – przeprawa promowa do Rostoku w Niemczech. Przypłynięcie do Rostoku. Wyjazd do Polski. Przyjazd na miejsce  w późnych godzinach nocnych.
ZAKWATEROWANIE :
Hotel
WYŻYWIENIE:
3 śniadania, 3 obiadokolacje
TRANSPORT:
Autokar, prom
TERMINY WYJAZDÓW:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cena: 1800 zł/os. przy 40 osobach + 40 euroPLNCena zawiara: 2 x przeprawa promowa Rostok – Gedser- Rostok, przeprawa promowa Helsingor - Helsingborg, nocleg ze śniadaniem na terenie Szwecja, nocleg ze śniadaniem na terenie Szwecji, nocleg ze śniadaniem na terenie Danii,3 x obiadokolacja 2 x przeprawa promowa Rostok – Gedser- Rostok, transport, ubezpieczenie, opieka pilota

Cena nie zawiera: Pałac Amalienborg ok 80 DKK Zamek Kronborg ok 90 DKK Ceny biletów wstępu są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie. Ogrody Tivoli – 190 DKK