Wyjazd spod szkoły. W programie Pszczela Wola: Muzeum Pszczelarstwa, skansen, izba tradycji. Zgromadzony tu zespół uli stanowi dużą wartość dokumentalną dla historii pszczelarstwa w Polsce. Znajdują się tu również unikalne eksponaty dokumentujące sztukę, pracę bartnika i pszczelarza. W zbiorach znajdują się między innymi: naczynia na miód, stare ule, prasy do miodu, narzędzia bartne, miodarki drewniane itp. Idea założenia skansenu pszczelarskiego i tzw. izby pamiątek pszczelarskich powstała w końcu lat sześćdziesiątych XX wieku.
Przejazd do Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie, które zajmuje najwyższą kondygnację szesnastowiecznej Wieży Ariańskiej. Znajduje się tu kilkaset eksponatów sztuki kowalskiej ukazujących zmienność i zróżnicowanie form regionalnych w naszym kraju. Pierwsza część muzeum to wystrój starej kuźni, z miechem kowalskim, paleniskiem, kowadłem i wieloma narzędziami wykorzystywanymi w zmaganiach z twardym i niewdzięcznym żelazem. W drugiej części zebrane są przedmioty, które kowal niegdyś wykonywał na potrzeby rolnictwa: motyki, topory, stary wóz, drewniane brony itp. Trzecia część to wystawa współczesnych wyrobów artystycznych wykonywanych tradycyjnymi technikami kowalskimi z zachowaniem cech regionu z jakiego dany kowal pochodzi.
Następnie przejazd do Bęczyna, gdzie znajduje się Pracownia Garncarska i prywatne muzeum garncarstwa. Garncarz zaprezentuje sposób toczenia naczyń na kole garncarskim. Wyroby wypalane są w piecu garncarskim jednym z najstarszych pieców w Polsce, w sposób tradycyjny – drewnem. Wyjazd w drogę powrotną.
- Prosimy o informację o ilości uczestników, miejsca wyjazdu oraz ewentualnej modyfikacji programu według zapotrzebowania grupy w celu wyliczenia indywidualnej oferty, e-mail:wrotur@interia.pl
CENA ZAWIERA: Transport autobusem; bilety wejściowe według programu; opieka pilota oraz przewodnika; ubezpieczenie NNW; podatek VAT.