PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ (9 DNI) 05-13.04.2019

RAMOWY PLAN

Dzień 1:

PRZELOT DO IZRAELA

Wieczorem godz. 15:45 wylot z Warszawy do Tel Avivu.

Dzień 2:

PRZYLOT – CEZAREA – HAJFA – NAZARET

Ok. 3.45 przylot do Tel Avivu. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej: zwiedzanie ruin rzymskiego miasta i akweduktu. Następnie przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa. Zakwaterowanie i odpoczynek po podróży. Wieczorem zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:

G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA- KAFARNAUM – G. TABOR

Śniadanie. Następnie wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabha – miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Dla chętnych możliwość degustacji ryby św. Piotra (ok. 20 USD/os). Obiadokolacja i nocleg w Galilei.

Dzień 4:

KANA – JEROZOLIMA: G. OLIWNA

Śniadanie. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Następnie przejazd do Jerozolimy. Wjazd autokarem na Górę Oliwną – Betfage (sanktuarium Niedzieli Palmowej)panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, cmentarz żydowski, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał); Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi i Grota Pojmania. Nawiedzenie betlejemskiego sierocińca prowadzonego przez polskie siostry Elżbietanki. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 5:

EIN KAREM – YAD VASHEM – BETLEJEM

Śniadanie. Zwiedzanie Pola Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu – Yad Vashem. Betlejem – Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok. 25 USD/os).

Dzień 6:

BETANIA – KACAR EL JAHUD – WADI QELT- JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN

Śniadanie. Wizyta w Betanii – kościół i grobowiec Łazarza. Wizyta nad Jordanem – odnowienie chrztu dla Pielgrzymów w prawdziwym miejscu chrztu Pana Jezusa – Kacar El Jahud. Następnie Jerycho (najstarsze miasto świata). Dla chętnych wjazd kolejką linową na Górę Kuszenia Jezusa (15 USD/os) oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm). Powrót do hotelu w Betlejem – po drodze kanion Wadi Qelt (panorama). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 7:

08.03 EMMAUS – ŚCIANA PŁACZU – G. SYJON

Śniadanie. Następnie Emmaus, gdzie Pan Jezus ukazał się swoim Uczniom po raz pierwszy po Zmartwychwstaniu. Przejście przez kwartał żydowski Starego Miasta (Synagoga Hurva i Cardo) pod Ścianę Płaczu. Następnie Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida; Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 8:

JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA

Śniadanie. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Kościół Biczowania, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 9:

ODLOT DO KRAJU

Wczesne śniadanie –kawa ciastka. W nocy wyjazd na lotnisko Ben Gurion. Odlot godz. 11:25 przylot do Warszawy godz. 14:25

*Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu. Msza święta codziennie (w miarę możliwości w wybranym sanktuarium).

 

CENA : 2880 zł/os.
TERMIN: 05-13.04.2019

 

Cena obejmuje:

-przelot na trasie Warszawa -Tel Awiw-Warszawa, samolot rejsowy LOT

– ubezpieczenie KL NNW

– opiekę duchowa księdza

– na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem

– polskojęzyczny przewodnik

– noclegi w hotelu 3* pokoje 2-3 osobowe z łazienką, śniadania, obiadokolacje

– taksówki na Górę Tabor

– rejs po Jeziorze Galilejskim

– codzienne msze święte

 

Cena nie obejmuje:

– dopłata do pokoju jednoosobowego: 200 USD/os.

– napoje do obiadokolacji inne niż woda

– taca pielgrzymów zbierania zbierana na Mszach św.

– bilety wstępów do zwiedzanych obiektów oraz zwyczajowe napiwki: 120 USD oddzielnie płatne u przewodnika lub osoby koordynującej wyjazd po przylocie do Izraela. Opłata bezzwrotna.

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie na zasadzie przestawienia kolejności zwiedzania

Do kalkulacji przyjęto kurs usd 3,7 w przypadku wzrostu kursu nastąpi zmiana ceny.

**istnieje możliwość włączenia do programu wszystkich opcji czyli „razem znaczy taniej” (ryba św. Piotra, Jerozolima nocą, kolejka na G. Kuszenia a także dodatkowo wieczór beduiński z tańcami) za dodatkową opłatą – 70 USD/os

***dopłata do FB – 110 USD/os