Obóz młodzieżowy Półwyspie Gargano: Peschici 12.07-21.07.2019

Półwysep Gargano, perła włoskiego południa, to jak gdyby ,,ostroga wielkiego włoskiego buta”. Tworzy go ogromny masyw wapienny który unosi się wysoko nad morzem. Wapienne skały wybrzeża kryją kilkadziesiąt grot, dostępnych tylko od strony morza. Spotkanie lazurowej wody i śnieżnobiałych skał wyrzeźbionych przez naturę stworzyło niezwykłe miejsca. Każda grota jest inna, niepowtarzalna w swej urodzie. Same ich nazwy brzmią tajemniczo np. Grotta delle Sirene (Grota Syren), Grotta dei Sogni (Grota Marzeń).


I DZIEŃ 12.07.
Wyjazd z Polski w godzinach porannych. Przejazd przez Czechy i Austrię w kierunku Włoch. Możliwość noclegu w Tarvisio (30 euro obiadokolacja, śniadanie, nocleg).

II DZIEŃ 13.07
Dalsza jazda w kierunku Płw. Gargano. Po drodze wizyta w Loreto. Zwiedzanie Bazyliki i Świętego Domku. Przyjazd na Półwysep Gargano w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie w apartamentach, obiadokolacja. Zapoznanie się z infrastrukturą ośrodka i nocleg.

III DZIEŃ 14.07.
Śniadanie. Wypoczynek i plażowanie. Gry i zabawy na plaży: zawody w siatkówkę plażową. Wycieczka autokarowa do pięknego miasteczka Peschici rozłożonego na zboczu wysokiej, wapiennej skały. Już w X wieku Normanowie docenili urok tego miejsca zakładając tu miasto. Wysoka skała miało chronić przed najazdami Saracenów. Z białych, wtopionych w skały domków rozpościerają się wspaniałe widoki na przybrzeżne skały i rozległe, błękitne morze. Z daleka miasto ma kształt wielkiego greckiego amfiteatru. (Powrót autokarem do ośrodka).Obiadokolacja. Dyskoteka. Nocleg.

IV DZIEŃ 15.07.
Śniadanie. Wypoczynek i plażowanie. Gry i zabawy na plaży, dla chętnych nauka pływania. Piesza wyprawa śladem dawnych latarni morskich. Obiadokolacja. Dyskoteka. Nocleg.

V.DZIEŃ 16.07.
Śniadanie. Całodzienny rejs specjalnie przygotowanym statkiem po grotach i malowniczych zatokach. Wapienne skały wybrzeża kryją kilkadziesiąt grot dostępnych tylko od strony morza. Spotkanie lazurowej wody i śnieżnobiałych skał wyrzeźbionych przez naturę stworzyło niezwykłe miejsca. Każda grota jest inna, niepowtarzalna w swej urodzie. Same ich nazwy brzmią tajemniczo: Grotta dei Contrabbandieri (Grota Przemytników), Grotta delle Sirene (Grota Syren), Grotta Campana (Grota Dzwon – w kształcie dzwonu, wysoka na 47 metrów) czy Grotta dei Pomodori (Grota Pomidorów). W skałach tej ostatniej możemy zauważyć jakby malutkie pomidorki. Są to zwierzątka morskie do złudzenia przypominające pomidorki koktajlowe. Powrót do Ośrodka. Obiadokolacja. Dyskoteka. Nocleg.

VI DZIEŃ 17.07.
Śniadanie. Wypoczynek i plażowanie. Gry i zabawy na plaży, dla chętnych nauka pływania. Obiadokolacja. Dyskoteka. Nocleg.

VII DZIEŃ 18.07.
Śniadanie. Wypoczynek i plażowanie. Zabawy na plaży, aerobik w morzu. Dalsze gry i zabawy nad morzem, siatkówka, aerobik etc. Obiadokolacja. Wieczorny wyjazd do Vieste, najpiękniejszego miasteczka na Płw. Gargano. Dyskoteka. Nocleg.

VIII DZIEŃ 19.07.
Śniadanie. Wypoczynek i plażowanie. Zabawy na plaży, aerobik w morzu. Dalsze gry i zabawy nad morzem, siatkówka, aerobik etc. Obiadokolacja. Dyskoteka. Nocleg.

IX DZIEŃ 20.07.
Rano śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną przez Austrię, Czechy. Jazda non stop z postojami na toaletę.

X DZIEŃ 21.07.
Przyjazd do miejsca wyjazdu w godzinach przedpołudniowych.

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZORGANIZOWANIE WYCIECZKI FAKULTATYWNEJ DO RZYMU ZA DOPŁATĄ 45 €/OS.

CENA: 1650 zł + 50 €

CENA ZAWIERA:
Przejazd autokarem, noclegi, wyżywienie wg. programu: śniadania, ciepły lunch, obiadokolacja, opiekę pilota – animatora, ubezpieczenie, podatek VAT. Zakwaterowanie w apartamentach 2, 4, 6-osobowych, w Ośrodku „Julia”, dyskoteki, leżaki i parasole na plaży. Bilety na statek po grotach Gargano.

ZAKWATEROWANIE:
Zakwaterowanie w apartamentach 2,4-6 osobowych

TRANSPORT:
Autokar wyposażony w barek, toaletę, DVD, klimatyzację.

Ośrodek wypoczynkowy Julia to idealne miejsce do pobytu grup szkolnych. Apartamenty posiadają łazienki i telewizory, w pełni wyposażone aneksy kuchenne.. Na terenie ośrodka znajduje się znakomita baza rekreacyjna: boiska, baseny, zjeżdżalnie, amfiteatr, dyskoteka, pizzeria, sklep spożywczy oraz warzywniak.