Obóz młodzieżowy Półwyspie Gargano – PESCHICI 12.07-21.07.2019

Półwysep Gargano, perła włoskiego południa, to jak gdyby ,,ostroga wielkiego włoskiego buta”. Tworzy go ogromny masyw wapienny który unosi się wysoko nad morzem. Wapienne skały wybrzeża kryją kilkadziesiąt grot, dostępnych tylko od strony morza. Spotkanie lazurowej wody i śnieżnobiałych skał wyrzeźbionych przez naturę stworzyło niezwykłe miejsca. Każda grota jest inna, niepowtarzalna w swej urodzie. Same ich nazwy brzmią tajemniczo np. Grotta delle Sirene (Grota Syren), Grotta dei Sogni (Grota Marzeń).

TERMIN 12.07-21.07.2019
CENA 1650 zł/os+50 € (na wycieczki fakultatywne)

I DZIEŃ 12.07.
Wyjazd z Polski w godzinach porannych. Przejazd przez Czechy i Austrię w kierunku Włoch. Możliwość noclegu w Tarvisio (30 euro obiadokolacja, śniadanie)

II DZIEŃ 13.07
Dalsza jazda w kierunku Płw. Gargano. Po drodze wizyta w Loreto. Zwiedzanie Bazyliki i Świętego Domku. Przyjazd na Półwysep Gargano w godzinach  popołudniowych, zakwaterowanie w apartamentach 4-6 osobowych, obiadokolacja. Zapoznanie się z infrastrukturą ośrodka. Obiadokolacja. Dyskoteka. Nocleg.

III DZIEŃ 14.07
Śniadanie. Wypoczynek i plażowanie. Gry i zabawy na plaży: zawody w siatkówkę plażową. Wycieczka autokarowa do pięknego miasteczka Peschici rozłożonego na zboczu wysokiej, wapiennej skały. Już w X wieku  Normanowie docenili urok tego miejsca zakładając tu miasto. Wysoka skała miało chronić przed najazdami Saracenów. Z białych, wtopionych w skały domków rozpościerają się wspaniałe widoki na przybrzeżne skały i rozległe, błękitne morze. Z daleka miasto ma kształt wielkiego greckiego amfiteatru. (Powrót autokarem). Obiadokolacja. Dyskoteka. Nocleg.

IV DZIEŃ 15.07
Śniadanie. Wypoczynek i plażowanie. Gry i zabawy na plaży, dla chętnych nauka pływania. Wyprawa śladem dawnych latarni morskich. Obiadokolacja. Dyskoteka. Nocleg.

V.DZIEŃ 16.07
Śniadanie. Dla chętnych całodzienny rejs specjalnie przygotowanym statkiem po grotach i malowniczych zatokach. Wapienne skały wybrzeża kryją kilkadziesiąt grot dostępnych tylko od strony morza. Spotkanie lazurowej wody i śnieżnobiałych skał wyrzeźbionych przez naturę stworzyło niezwykłe miejsca. Każda grota jest inna, niepowtarzalna w swej urodzie. Same ich nazwy brzmią tajemniczo: Grotta dei Contrabbandieri (Grota Przemytników), Grotta delle Sirene (Grota Syren), Grotta Campana  (Grota Dzwon – w kształcie dzwonu, wysoka na 47 metrów) czy Grotta dei Pomodori (Grota Pomidorów). W skałach tej ostatniej możemy zauważyć jakby malutkie pomidorki. Są to zwierzątka morskie do złudzenia przypominające pomidorki koktajlowe za dopłatą 30 €/os. Powrót do Ośrodka. Obiadokolacja. Dyskoteka. Nocleg.

VI DZIEŃ 17.07
Śniadanie. Wypoczynek i plażowanie. Gry i zabawy na plaży, dla chętnych nauka pływania. Obiadokolacja. Dyskoteka. Nocleg.

VII DZIEŃ 18.07
Śniadanie. Wypoczynek i plażowanie. Zabawy na plaży, aerobik w morzu. Dalsze gry i zabawy nad morzem, siatkówka, aerobik etc. Wieczorem wyjazd do Vieste, najpiękniejszego miasteczka na Płw. Gargano Obiadokolacja. Dyskoteka. Nocleg.

VIII DZIEŃ 19.07
Śniadanie. Wypoczynek i plażowanie. Zabawy na plaży, aerobik w morzu. Dalsze gry i zabawy nad morzem, siatkówka, aerobik etc. Obiadokolacja. Dyskoteka. Nocleg.

IX DZIEŃ 20. 07
Śniadanie. Wykwaterowanie wyjazd do kraju, przez Włochy(możliwość noclegu w Tarvisio, za opłatą 30 euro HB).

X DZIEŃ 21.07
Dalsza jazda przez Austrię ,Czechy, Polskę. Przyjazd w godzinach nocnych.

ZAKWATEROWANIE:
Ośrodek wypoczynkowy Julia to idealne miejsce do pobytu grup szkolnych. Zakwaterowanie w  apartamentach 5-6 osobowych  wyposażone w łazienki i telewizory, w pełni wyposażone aneksy kuchenne to nie wszystko. Na terenie ośrodka znajduje się znakomita baza rekreacyjna: boiska, baseny, zjeżdżalnie, amfiteatr, dyskoteka, pizzeria, kawiarnia,  sklep spożywczy oraz warzywniak.
Apartament 5-6 osobowy składa się z pokoju dziennego oraz dwóch sypialni, dużego tarasu , aneksu kuchennego oraz łazienki z prysznicem.
WYŻYWIENIE :
Trzy posiłki dziennie. Pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja w dniu przyjazdu do Włoch, ostatnim śniadanie w dniu wyjazdu.
TRANSPORT :
Autokar wyposażony w barek, toaletę, DVD, klimatyzację.