Obóz młodzieżowy Płw. Gargano – PESCHICI Najpiękniejsze plaże Europy ze zwiedzanie Rzymu

Półwysep Gargano, perła włoskiego południa, to jak gdyby ,,ostroga wielkiego włoskiego buta”. Tworzy go ogromny masyw wapienny który unosi się wysoko nad morzem. Wapienne skały wybrzeża kryją kilkadziesiąt grot, dostępnych tylko od strony morza. Spotkanie lazurowej wody i śnieżnobiałych skał wyrzeźbionych przez naturę stworzyło niezwykłe miejsca. Każda grota jest inna, niepowtarzalna w swej urodzie. Same ich nazwy brzmią tajemniczo np. Grotta delle Sirene (Grota Syren), Grotta dei Sogni (Grota Marzeń).

DZIEŃ I:
Wyjazd z Polski w godzinach porannych. Przejazd przez Czechy i Austrię w kierunku Włoch.
DZIEŃ II:
Dalsza jazda w kierunku Płw. Gargano. Po drodze wizyta w Loreto. Zwiedzanie Bazyliki Świętego Domku. Przyjazd na Półwysep Gargano w godzinach  popołudniowych, zakwaterowanie w apartamentach 4-6 osobowych, obiadokolacja. Zapoznanie się z infrastrukturą ośrodka, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ III:
Śniadanie. Wypoczynek i plażowanie. Gry i zabawy na plaży: zawody w siatkówkę plażową.Wycieczka autokarowa do pięknego miasteczka Peschici rozłożonego na zboczu wysokiej, wapiennej skały. Już w X wieku  Normanowie docenili urok tego miejsca zakładając tu miasto. Wysoka skała miało chronić przed najazdami Saracenów. Z białych, wtopionych w skały domków rozpościerają się wspaniałe widoki na przybrzeżne skały i rozległe, błękitne morze. Z daleka miasto ma kształt wielkiego greckiego amfiteatru. (Powrót autokarem ). Obiadokolacja. Dyskoteka, nocleg.
DZIEŃ IV:
Śniadanie. Wypoczynek i plażowanie. Gry i zabawy na plaży, dla chętnych nauka pływania. Wyprawa śladem dawnych latarni morskich. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ V:
Śniadanie. Dla chętnych całodzienny rejs specjalnie przygotowanym statkiem po grotach i malowniczych zatokach. Wapienne skały wybrzeża kryją kilkadziesiąt grot dostępnych tylko od strony morza. Spotkanie lazurowej wody i śnieżnobiałych skał wyrzeźbionych przez naturę stworzyło niezwykłe miejsca. Każda grota jest inna, niepowtarzalna w swej urodzie. Same ich nazwy brzmią tajemniczo: Grotta dei Contrabbandieri (Grota Przemytników), Grotta delle Sirene (Grota Syren), Grotta Campana  (Grota Dzwon – w kształcie dzwonu, wysoka na 47 metrów) czy Grotta dei Pomodori (Grota Pomidorów). W skałach tej ostatniej możemy zauważyć jakby malutkie pomidorki. Są to zwierzątka morskie do złudzenia przypominające pomidorki koktajlowe za dopłatą 30 €/os. Powrót do Ośrodka Wypoczynkowego. Obiadokolacja. Dyskoteka, nocleg.
DZIEŃ VI:
Śniadanie. Wypoczynek i plażowanie. Gry i zabawy na plaży, dla chętnych nauka pływania. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ VII:
Śniadanie. Wypoczynek i plażowanie. Zabawy na plaży, aerobik w morzu. Dalsze gry i zabawy nad morzem, siatkówka, aerobik etc. Wieczorem wyjazd do Vieste, najpiękniejszego miasteczka na PŁw. Gargano Obiadokolacja, dyskoteka,  nocleg.
DZIEŃ VIII:
Śniadanie. Wypoczynek i plażowanie. Zabawy na plaży, aerobik w morzu. Dalsze gry i zabawy nad morzem, siatkówka, aerobik etc. Obiadokolacja, dyskoteka,  nocleg.
DZIEŃ IX:
Śniadanie. Wypoczynek i plażowanie. Zabawy na plaży, aerobik w morzu, zabawy w basenie, siatkówka etc. Obiadokolacja, dyskoteka,  nocleg.
DZIEŃ X:
Wczesne śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Rzymu: Bazylika św. Piotra, Koloseum- najbardziej znany zabytek Rzymu, wybudowany za panowania dynastii Flawijskiej w latach 70-80 nowej ery. W tym czasie była to naj-większa budowla w Rzymie i służyła jako arena walk gladiatorów i zwierząt. Nazwa budowli po-chodzi od 36-metrowego kolosa – posągu Nerona, znajdującego się w pobliżu. W 2007 roku Koloseum stało się jednym z 7 nowych cudów świata, Łuk Konstantyna, Kapitol z pomnikiem Marka Aureliusza, Plac Wenecki, Ołtarz Ojczyzny, Panteon, Fontanna di Trevi – zgodnie z tradycją,  turysta powinien wrzucić do fontanny drobny pieniążek, po to by do Rzymu jeszcze wrócić. Światową sławę Fontanna di Trevi za-wdzięczą tej tradycji, ale i Anicie Ekelberg, a dokładnie jednej ze scen La Dolce Vita Federica Felliniego. Fontanna jest szczególnie piękna nocą, gdy oświetlają ją reflektory. Plac Hiszpański – gdzie życie tętni 24 godziny na dobę. Plac sławny ze względu na monumentalne schody, nazywane schodami hiszpańskimi. Warto zajrzeć tu na chwilę, by podziwiać jedne z  najszerszych i najdłuższych schodów w Europie oraz spotkać rozbawiony tłum turystów i rzymian, którzy to miejsce uwielbiają.  Każdego roku  na schodach organizowane są pokazy mody. Przed schodami znajduje się słynna barokowa Fontana della Barcaccia. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg .
DZIEŃ XI:
Śniadanie. Powrót do kraju, jazda non stop przez Włochy, Austrię i Czechy.
DZIEŃ XII:
Przyjazd na miejsce w godzinach południowych.

ZAKWATEROWANIE :
Ośrodek wypoczynkowy Julia to idealne miejsce do pobytu grup szkolnych. Zakwaterowanie w  apartamentach 5-6 wyposażonych w łazienki i telewizory, w pełni wyposażone aneksy kuchenne to nie wszystko. Na terenie ośrodka znajduje się znakomita baza rekreacyjna: boiska, baseny, zjeżdżalnie, amfiteatr, dyskoteka, pizzeria, sklep spożywczy oraz warzywniak.
Apartament 5-6 osobowy składa się z pokoju dziennego oraz dwóch sypialni, dużego tarasu , aneksu kuchennego oraz łazienki z prysznicem.

WYŻYWIENIE :
Trzy posiłki dziennie. Pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja w dniu przyjazdu do Włoch, ostatnim śniadanie w dniu wyjazdu.

TRANSPORT :
Autokar wyposażony w barek, toaletę, DVD, klimatyzację.

 

Cena: 1800 zł/os+20 euroPLN

Wyjazd: 23.06-04.07.2018

Cena zawiara: przejazd autokarem, noclegi, wyżywienie wg. Programu: śniadania, ciepły lunch, obiadokolacja, opiekę pilota - animatora, ubezpieczenie, podatek VAT. Zakwaterowanie w apartamentach 4, 6-osobowych, w rezydencji Julia, dyskoteki, leżaki i parasole na plaży.

Cena nie zawiera: wycieczek fakultatywnych, noclegu tranzytowego(ok. 28 euro),taksy klimatycznej