LOT DO GRUZJI – 7 WOLNYCH MIEJSC !

Tbilisi / Bodbe / Signagi / Weliscyche / Kutaisi / Telavi /Alaverdi / Davit Gareja / Mtskheta / Kazbegi / Gudauri / Ananuri / Gori / Uplistsikhe / Gelati / Bordżomi / Akhaltsikhe / Wardzia/ Chertvisi

 

04.10.2019 Dzień 1: Wylot z Polski do Tbilisi

05.10.2019 Dzień 2: Tbilisi miasto
Przylot na lotnisku w Tbilisi.Spotkanie z przewodnikiem. Transfer do Lotniska. Zakwaterowanie i śniadanie w Hotelu. Zaczynamy zwiedzanie do starej części miasta, odwiedzamy – cerkiew Metechi, (XIII w). Będziemy podziwiali piękny widok na stare miasto. Dalej jedziemy koleją linową do twierdzy Narikala (IX w), zobaczymy fantastyczny widok na całe miasto i ogród botaniczny. Kontynuujemy spacer do Abanotubani (znane łaźnie siarkowe, które zawsze były i są wizytówką części miasta Tbilisi, bardzo popularne wśród turystów i mieszkańców miasta). Idziemy znanymi uliczkami Szardeni do Anczyskhati. Zwiedzamy Sameba. Czas wolny. Kolacja w lokalu z Programem folklorystycznym. Nocleg w Tbilisi. (Ś, -, K)

06.10.2019 Dzień 3: Tbilisi – Bodbe – Signagi – Weliscyche – Telawi (190 km.)
Śniadanie. Wyjazd do Kachetijednego z najbardziej znanych regionów Gruzji. Zwiedzamy Klasztór w Bodbe i miasto Signagi, „miasta wiecznej miłości” – Położona na wzgórzu, w środku rozległej winnej równiny, mur Sighnaghi oferuje spektakularne widoki we wszystkich kierunkach. Tutaj można podziwiać widoki wciśniętej pomiędzy pasmem Głównego Wielkiego Kaukazu i Górami Gomborskimi Równiny Alazani. Następnie Jedziemy do Welistsikhe gdzie będziemy mieli obiad razem z Degustacją 2x rodzaj wina i wódki. Dojazd do Telawi – postój w centrum miasta. Kolacja i nocleg w Telawi. (Ś, O, K)

07.10.2019 Dzień 4: TelaviAlaverdi – Davit Gareja – Tbilisi (280 km)
Śniadanie. Dla chętnych wizyta w Bazarze. Jedziemy aby zwiedzać głowną swiątynie Kachetii Alawerdi. Wyjeżdżamy do Dawid Garedża (VI w) graniczy ona z Azerbejdżanem. Podczas zwiedzania nie raz będziemy przekroczyli granice koło 3 godz: trekkingu na zwiedzanie całego kompleksu. Kompleks w Udabno tłum: Pustyni: pokoje wykute u skałach, wieże i korytarze. W okolicach tego kompleksu nie ma źródeł cywilizacji, sama dziewicza natura. Dawid Garedża – miejsce gdzie dziesiątki lat mieszkali mnisi. Kolacja w lok. Restauracji. Nocleg w Tbilisi. (Ś, -, K)

08.10.2019 Dzień 5: Tbilisi – Mtskheta – Kazbegi – Gudauri (190 km)
Śniadanie. Zwiedzamy Mcchete – pierwszą stolicą i absolutnym centrum religijnym Gruzji. Odwiedzamy Monastyr Dżwari (VI w) i Katedrę Sweticchoweli (XI w), gdzie wg: legendzie pochowana jest Szata Chrystusa. Cała Mccheta z jej zabytkami jest wpisana na liście UNESCO. Dojeżdżamy do miasteczka Kazbegi – główne miasto w regionie Khewi. Kontynuujemy drogę do Cerkwi Gergeti 4×4 lok. samochodami. (XIV w.) Kazbeg (5047 m) III w Gruzji szczyt ze względu na wysokość. Sama góra Kazbeg gruz. Tłum: lodowy szczyt. Kolacja i nocleg w Gudauri. (Ś, -, K)

09.10.2019 Dzień 6: Gudauri  – Ananuri – Gori – Uplistsikhe – Kutaisi (340 km)
Śniadanie. Zwiedzamy twierdzę Ananuri (XVII w.) Z przepięknym widokiem na jezioro Żinwali. Wyjazd do Gori, miejsca urodzenia J. Stalina – postój przy jego dom-muzeum. Dalej zwiedzamy Uplistsikhe (II tys. p.n.e.) najstarszego skalnego miasta na terenie Gruzji i jednego z najważniejszych handlowych punktów na Jedwabnym Szlaku. Kolacja i nocleg w Kutaisi. (Ś, -, K) 

10.10.2019 Dzień 7: Kutaisi miasto – Gelati – Bordżomi – Akhaltsikhe (200 km.)
Śniadanie. Zwiedzamy zespołu klasztornego Gelati z trzema cerkwiami i budynkiem Akademii Nauk, gdzie studiowali wybitni myśliciele gruzińscy i greccy. Kompleks powstał w złotych czasach gruzińskiej monarchii. Jego fundatorem był król Dawid Budowniczy. Zwiedzamy także Miasto Kutaisi. Następne zwiedzania uzdrowiska Bordżomi – będziemy napić się zdrowe mineralne wody bezpośrednio ze źródła. Dojazd do Akhaltsikhe. Kolacja i nocleg w Tbilisi.
(Ś, -, K)

 11.10.2019 Dzień 8: Achaltsiche – Wardzia Chertvisi Tbilisi (290 km)
Śniadanie. Wyjazd do Wardzia, po drodze postój przy Chertwisi. Kierujemy się do kompleks Wardzia – wykuty w skale na lewym brzegu rzeki Mtkvari, powstały w XII-XIII Ww. w okresie panowania Giorgi III i królowej Tamary. Zespół pierwotnie budowany jako miasto-twierdza, stał się warownym klasztorem, który odegrał ważną rolę w politycznym, kulturalnym, edukacyjnym i duchowym życiu kraju. Dojazd do Tbilisi, Kolacja. Nocleg w Tbililsi. (Ś, -, K)

 12.10.2019 Dzień 9: Transfer z miasta do Lotniska. Wylot do Polski.

  • Podany plan może ulec modyfikacji.

ZAKWATEROWANIE: hotel 4*