LAZUROWE WYBRZEŻE

TERMIN POTWIERDZONY

DZIEŃ I: Wyjazd z w godzinach wieczornych (23.00). Przejazd przez Polskę, Czechy i Austrię do Tarvisio, pięknej miejscowości alpejskiej, położonej przy granicy austriacko – włoskiej. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ II: Śniadanie. Krótka wizyta nad Jeziorem Garda – największym i najczystszym we Włoszech. Przejazd do Werony. Zwiedzanie: rzymskiej areny z I wieku, kościółka Santa Maria Della Antica, słynnego balkoniku Julii przy ‚Via Apello 23. Przejazd w kierunku IMPERIA  Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg
DZIEŃ III: Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie MONTE CARLO,  z  czasem wolny na filiżankę kawy w Cafe de Paris, najbardziej znanym miejscu spotkań w Księstwie, położonym w sercu Monte Carlo, tuż przy najsławniejszej budowli miasta – wspaniałym Grand Casino. Zwiedzanie MONAKO: Rampe Major; Place du Palais przed Pałacem Książęcym wzniesionym na szczycie Rocher, katedra św. Mikołaja, w której znajdują się groby biskupów i monakijskich książąt, w tym Gracji Patrycji i Rainiera III. Przejazd do Nicei, spacer po starym mieście i słynnej Promenadzie Anglików. Powrót do hotelu obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ IV: Śniadanie. Wyjazd do GRASSE, miasta perfum położonego wśród kwiatów. Tysiące ton kwiatów corocznie są tu zamieniane w drogocenne wonne esencje i olejki. Wizyta w wytwórni perfum Galimard Przejazd do CANNES, najsławniejszego miasta Riwiery Francuskiej. Zwiedzanie miasta: historyczna dzielnica Le Suquet, promenada La Croisette, Pałac Festiwalowy i słynny chodnik z odciskami dłoni gwiazd, stary port. Wyjazd do VENCE, niewielkiego średniowiecznego miasteczka, gdzie zachowało się wiele zabytków. Zwiedzanie katedry, w której baptysterium znajdują się mozaiki Marca Chagalla. Przejazd do Chapelle du Rosaire, przepięknej kaplicy projektu Henri Matisse’a. Przejazd do Saint-PAUL-DE-VENCE, znakomicie zachowanego średniowiecznego miasta położonego na wzgórzach nad Baie des Anges, lubianego i cenionego przez wielu artystów. Tworzyli tu min. Picasso, Matisse, Renoir i Chagall. Spacer po Rue Grande do placyku z Grande Fontaine, Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ V: Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do San Remo – miasta będącego gospodarzem m.in. Festiwalu Piosenki Włoskiej czy wyścigu kolarskiego Mediolan – San Remo., Wyjazd w kierunku Polski, jazda non stop przez Włochy, Austrię, Czechy
DZIEŃ VI: Dojazd na miejsce w godzinach popołudniowych.

 

Cena: 1495 zł/os.PLN

Wyjazd: 27.04.2018

Powrot: 03.05.2018Cena zawiara: przejazd autokarem, 4 noclegi (w hotelach **/ ***), wyżywienie w/g programu (śniadania i obia-dokolacje), opieka pilota, ubezpieczenie KL i NW.

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty za przewodników miejscowych ok. 40 € i słuchawki Guide Tour.