Gruzja

Dzień I .
Wylot z Warszawy w godzinach wieczornych. Przelot do KUTAISI
Dzień II.
Przylot do KUTAISI. Transfer z lotniska do Tibilisi. Śniadanie. Wypoczynek w baniach czyli słynnych gruzińskich łaźniach. Zwiedzanie miasta. Zobaczymy Stare Miasto: Świątynię Matki Bożej Metechskiej – monaster, który powstał w czasach panowania Grzegorza III i Tamary; „Saczino” – Pałac Daredżani, wspaniały punkt widokowy na miasto oraz rzekę; Katedrę Sioni – z cenną relikwią – krzyżem św. Niny, Twierdza Narikala. Obiadokolacja i nocleg.
DzieńIII:
Śniadanie . Wyjazd do Batumi , uzdrowiska nad morzem w regionie Andżara. Zwiedzanie miasta m.im.soboru katedralnego w Batumi  i bulwaru. Wyjazd na wycieczkę po regionie . Zwiedzanie rzymskiej twierdzy GONIO (II w.) niedaleko granicy z Turcją. Obiadokolacja nocleg .
Dzień IV.
Śniadanie. Przejazd do Kachetiikrainy słynnej z uprawy winorośli; następnie zwiedzanie kompleksu monastyrów DAWID GAREDŻA we wschodniej Gruzji, na stokach góry Garedża, będącego przedmiotem sporu pomiędzy Gruzją a Azerbejdżanem. Wieczorem wizyta w winnicy (300 – letniej) połączona z degustacją wina. Przejazd do Telawi, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Dzień V
Śniadanie. Zwiedzanie Telawi. Zobaczymy pałac ostatniego króla Gruzji – Herakliusza II oraz rynek rolny w Telawi. Przejazd do CYNANDALIrezydencji Aleksandra Czawczawadzego oraz fabryki wina. Następnie przejazd do SIGNAGI miasta – twierdzy z widokiem na Alazańską dolinę, powstałego w XVII wieku. Powrót do Tbilisi, obiadokolacja i nocleg.
Dzień V I
Śniadanie. Wycieczka „Wojenną Drogą Gruzińską”malowniczą trasą przecinającą Wielki Kaukaz. Po drodze zobaczymy: starożytną stolicę Gruzji – Mcchetę, miasto, którego historia sięga II wieku p.n.e., miejsce przyjęcia chrześcijaństwa przez Gruzinów. Następnie Ananuriforteca powstałą na przełomie  XVI/XVII wieku, z wieżą Sheupowari, z której rozciąga się widok na turkusowe wody Jeziora Żinwalskiego. Później Kazbegi, gdzie zobaczymy wulkan Kazbek, wznoszący się 5047 km n.p.m. oraz kościół Świętej Trójcy z XIV wieku. Na zakończenie zwiedzania przyjazd do Gudauri miasta leżącego tuż pod przełęczą, ośrodka sportów zimowych. Ciekawostką dla turystów jest fakt, że w Gudauri nawet w środku lata na poboczach leży śnieg. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień VII
Śniadanie. Przejazd do Gori, wizyta w muzeum – domu  Józefa Stalina,  spacer do fortecy górującej ponad miastem. Później Uplisciche, jedna z najstarszych osad na Kaukazie, najważniejszy punkt handlowy na Jedwabnym Szlaku, dawna rezydencja królów Gruzji. Wieczorem odpoczynek w baniach (czyli słynnych gruzińskich łaźniach). Przejazd do hotelu w Tbilisi, obiadokolacja  i nocleg/odpoczynek.
Dzień VIII
Transfer na lotnisko. Wylot z KUTAISI. Przelot do Warszawy.

Cena zawiara: 6 noclegi, 6 śniadania i 4 obiadokolacje, transfery do/ z lotniska, przejazdy na terenie Gruzji, ubezpieczenie Kl i NNW, opiekę pilota

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów