Grecja – kraina Greka Zorby

Dzień I Wyjazd we wczesnych godzinach porannych. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię. Przyjazd w okolice Belgradu, obiadokolacja, nocleg tranzytowy. (ok. 1050 km). PARACIN, HOTEL PETRUS ***
DZIEŃ II:
Po śniadaniu Dalsza jazda w kierunku Grecji. Przejazd na Riwierę Tessalską do miejscowości Nea Anichialos. Zakwaterowanie, obiadokolacja   nocleg (ok. 850 km).
Dzień III:
Śniadanie . Czas na wypoczynek, kąpiele słoneczne i morskie. Obiadokolacja nocleg .
Dzień IV:
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie  Meteorów. Klasztory w Meteorach są najpopularniejszym miejscem ascezy i modlitwy w Grecji. Jak głosi legenda, mnich Atanazy wzbił się na skrzydłach białego orła by zbudować pierwszy monastyr. Dziś po wielu wiekach możemy podziwiać rezultat ciężkiej pracy mnichów, niesamowity efekt działań przyrody i moc wiary. Nad niewielką miejscowością Kalambaka, pomiędzy monumentalnymi skałami znajduje się sześć z 21 zbudowanych klasztorów. Zapierające dech widoki, monumentalna potęga natury gwarantują niezapomniane przeżycia. Powrót do hotelu. Obiadokolacja , nocleg.
DZIEŃ  V:
Śniadanie. Wyjazd na  zwiedzanie Delf – serca starożytnej Grecji, gdzie znajdują się wyjątkowe zabytki antyczne. Delfy położone w pobliżu głębokiego wąwozu na jednym z wysokich stoków gór Parnas, swą sławę zawdzięczają słynnej wyroczni, do której przychodziły pielgrzymki starożytnych Greków szukających boskich porad w sprawach polityki, wojny, miłości. Zwiedzanie: Marmara (sanktuarium Ateny, tolos – pocztówkowy symbol Delf) źródło Kastalskie; Okrąg Święty (ruiny świątyni Apollona, zrekonstruowany Skarbiec Ateńczyków, teatr na 5.000 widzów, stadion). Po zwiedzeniu Delf powrót do hotelu. Obiadokolacja nocleg.
Dzień VI :
Śniadanie . Czas na wypoczynek, kąpiele słoneczne i morskie. Obiadokolacja nocleg
Dzień VII:
Śniadanie. Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Aten . Wycieczka do Aten pozwala odkryć starożytną część Grecji. W programie zwiedzania: port Pireus, stadion Kalimarmaro (miejsce pierwszych Igrzysk Olimpijskich), Pałac Prezydencki, Park Zapion, słupy świątyni Zeusa, Łuk Hadriana, Aeropag, z którego podziwiać można Ateny oraz Akropol. W trakcie wycieczki przespacerujemy się po starożytnej Agorze greckiej i rzymskiej, gdzie dawniej odbywały się targi, oraz po najstarszej dzielnicy Plaka. Odwiedzimy również Parlament, gdzie znajduje się słynny Pomnik Nieznanego Żołnierza. Na koniec zobaczymy uroczystą zmianę warty. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Termopilach przy pomniku Leonidasa. Powrót do hotelu , obiadokolacja nocleg.
Dzień VIII:
Śniadanie . Czas na wypoczynek, kąpiele słoneczne i morskie. Obiadokolacja nocleg .
Dzień IX:
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną . Przyjazd do miasta Saloniki zwiedzanie drugiego, co do wielkości miasta Grecji. Saloniki są nazywane „Perłą Bałkanów”, znajdują się tam liczne zabytki związane z ich bogatą historią. Zobaczymy m.in.: Łuk rzymskiego cesarza Galeriusza, stojący w pobliżu jednej z najbardziej ruchliwych ulic współczesnego miasta; Rotunda św. Jerzego – najstarsza zachowana budowla w mieście; ruiny Forum Romanum; pozostałości pałacu Galeriusza; Bazylika św. Dymitra – patrona miasta, który zginął śmiercią męczeńską za wiarę; kościół św. Zofii – wzorowany na sławnym konstantynopolskim imienniku; łaźnie tureckie; Biała Wieża – symbol Salonik. Wyjazd dalszą drogę. Przejazd nocny przez Macedonię i Serbię Węgry, Słowację, Polskę.
DZIEŃ X :
Dojazd na miejsce w godzinach wieczornych.

ZAKWATEROWANIE: 
Hotel *** Tokalis

WYŻYWIENIE:
Dwa posiłki dziennie. Pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja w dniu przyjazdu w okolice Belgradu, ostatnim śniadanie w dniu wyjazdu

TRANSPORT:
Autokar klimatyzacja, wc, dvd, barek (kawa , herbata gratis)

WYCIECZKI FAKULTATYWNA:
 Rejs po zatoce Pagasytyjskiej i otwartym morzu Egejskim. Będą Państwo mieli okazję zobaczyć półwysep Pilion oraz wspaniałą wyspę Skiathos. Podczas rejsu chętni będą mogli wykąpać się w krystalicznych wodach przy jednej z najpiękniejszych plaż Europy- Kukunaries. Odwiedzimy stolicę wyspy- miasteczko Skiathos, które ujmuje swoimi barwami. Śnieżnobiałe budynki z niebieskimi okiennicami i czerwonymi dachami, różnobarwne bugamwille i kwiaty oraz turkusowe morze tworzą niezapomniany klimat. W drodze powrotnej Kapitan statku dla dopełnienia wrażeń zaprosi do wspólnej zabawy na Metaxa Party ( 40€/os).

WIECZÓR GRECKI : Wspaniała atmosfera w greckim stylu przy rytmach Greka Zorby zachwyci Państwa z pewnością. Jedzenie, muzyka buzuki oraz wytrawne wino Recina pozostawią niezapomniane wrażenia z pobytu w Grecji. Grupa folklorystyczna w regionalnych strojach zaprosi Państwa do wspaniałej zabawy przy muzyce granej na żywo, a cały wieczór na długo pozostanie w Państwa pamięci. Cena : 25 EUR/ os.

Cena: 1790 zł/os przy 40 osób płacącychPLN

Wyjazd: 07-16.09.2018

Cena zawiara: przejazd autokarem, noclegi i wyżywienie wg programu, opiekę pilota, ubezpieczenie KL i NNW,podatek VAT

Cena nie zawiera: Biletu wstęp do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych 45€/os.