GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

Góry Świętokrzyskie, nazywane tak od relikwii drzewa Krzyża Świętego znajdujących się na Łysej Górze nazywanej także Łyścem lub Świętym Krzyżem, to najstarsze góry w Polsce, od miliona lat erodowane przez wiatr, wodę i śnieg. Właśnie dlatego góry te nie imponują wysokością, a najwyższe szczyty przekraczają zaledwie 600 m n.p.m. Najwyższym punktem Gór Świętokrzyskich jest Łysica (612 m n.p.m.).

Dzień 1:
Wyjazd o godzinie 7:00 do Nowej Słupi. Piesza wycieczka na Święty Krzyż, zwany też Łysą Górą, to najpopularniejszy i drugi pod względem wielkości masyw w Górach Świętokrzyskich. Jest to niekwestionowany symbol regionu, od którego wziął swą nazwę. Zwiedzanie m.in. Klasztor benedyktynów, Muzeum Misyjne i Kaplica Oleśnickich. Gołoborze. Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze zlokalizowane na Łysej Górze ok. 100 m od klasztoru benedyktynów(z zewnątrz). Wieża ma wysokość 157 metrów i została zbudowana w 1966 r. Przejście do Huty Szklanej i zwiedzanie Osady średniowiecznej, w której mamy okazję poznać XII-wieczną rzeczywistość z całym jej kolorytem – z pogańskimi bóstwami – Świstem, Poświstem i Pogodą, których na szczycie Łysej Góry czcili przed wiekami pradawni mieszkańcy tych ziem.
Zakwaterowanie w Hotelu***. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2:
Śniadanie. Zwiedzanie w Kurozwękach: Zamek i Bizolandia. Przejazd do Zamku Krzyżtopór, pałac z obronnymi umocnieniami uważany był za jeden z najpiękniejszych w Europie, a wielkością dorównał mu dopiero francuski Wersal. Następnie obiad. Wyjazd i droga powrotna.

CENA 310 zł/os. przy 30 os. płacących

CENA OBEJMUJE: Przejazd autokarem (wyposażonym w barek, toaletę, DVD,
klimatyzację), zakwaterowanie w Hotelu***, ubezpieczenie ; podatek VAT; opiekę pilota, przewodnika, bilety wstępu.